28,15,0,50,1
600,600,60,1,5000,1000,25,2000
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
bieg
narty wodne
zespół pod ratuszem
tramwaj wodny
łódka
zachód nad Trzesieckiem
ratusz

Szczecinek - małe miasto wielkich możliwości.  

Szczecinek to jedno z najprężniej rozwijających się miast Pomorza zachodniego. Dzięki swojemu nowoczesnemu, europejskiemu podejściu, władzom miasta udało się doprowadzić do niebywałego rozwoju sektora turystycznego na przełomie ostatnich kilku lat. To właśnie tutaj z powodzeniem funkcjonuje jeden z najdłuższych w Europie wodnych wyciągów narciarskich. Tramwaj wodny, który po długiej przerwie powrócił do Szczecinka, dziś regularnie kursuje po jeziorze Trzesiecko, przewożąc setki turystów rocznie. Także tutaj zlokalizowany jest duży ośrodek sportowy. OSiR zrzesza wiele sekcji i kształci doskonałych sportowców w wielu dziedzinach. Raz w roku, późną wiosną organizowany jest tu słynny bieg uliczny o memoriał Wilanda Osińskiego, który ściąga setki miłośników tej dyscypliny z całego świata. Od lat Szczecinek aspiruje także do tytułu miasta proekologicznego.  Zadbano o dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową, miejsca aktywności fizycznej w parkach i nad jeziorem. Postawiono na rozwój tych przestrzeni, o których zwykle zapomina się w rozwoju miast sąsiednich.
Niezwykłym potencjałem Szczecinka jest fabryka Kronospan. To nie tylko największy pracodawca w mieście. To także nieoceniony pomocnik w realizacji wszystkich typowych i mniej typowych przedsięwzięć sportowych i kulturalnych miasta. 
Szczecinek wreszcie jest gospodarzem największej i jedynej tego typu imprezy balonowej w Polsce.
Firma Kronospan jest głównym sponsorem Festiwalu. Dzięki niej obecność balonów na szczecinecim niebie stała się stałym elementem początku wakacji a liczba załóg balonowych odwiedzających Szczecinek rośnie z roku na rok.