Pogoda odgrywa kluczową rolę w powodzeniu imprezy balonowej. Od czasu kiedy Festiwal Balonowy organizowany jest w Lipcu, nie mieliśmy problemów z pogodą. Zdarzały się odwołane loty z powodu niesprzyjającej aury, ale zawsze przynajmniej 3 razy balony wzbijały się w powietrze. W 2015 roku, mieliśmy rekordowo dobrą pogodę i udały się wszystkie zaplanowane loty. Jednak zawsze trzeba się liczyć z koniecznością odwołania startów z powodu niesprzyjającej pogody. Podstawowe warunki, które muszą być spełnione to: 1. brak opadów atmosferycznych 2. wiatr słaby - nie przekraczający 10 węzłów 3. widoczność powyżej 10 km. Zachęcamy Państwa do sprawdzania pogody w podanych niżej serwisach. Są to dwa podstawowe serwisy, na których bazujemy podczas planowania lotów balonem.
Długoterminowa prognoza

Długoterminowa prognoza

Oto serwis naszym zdaniem najlepiej przedstawiający długoterminową prognozę pogody. Dzięki niemu z dużą dokładnością możemy stwierdzić jakie są szanse na lot balonem w najbliższych dniach.

pogoda długoterminowa

Dokładna prognoza z mapami wiatrów

Dokładna prognoza z mapami wiatrów

W tym serwisie możliwe jest dokładne oszacowanie trasy planowanego lotu balonem. Łatwo można zorientować się na jakich wysokościach jakie wieją wiatry.

mapy wiatrów